Tenisový klub se věnuje pravidelné tenisové škole. Ta je rozdělena do skupin dle výkonnosti a věku. Aktuálně probíhá výuka v těchto skupinách:

  • tenisová školička od 4 let
  • výuka žactva ve věku 9 až 18 let na soutěžní a rekreační úrovni

Tréninky probíhají jednou až třikrát týdně podle věkových kategorií. Cena výuky je vždy stanovena individuálně dle počtu dětí ve skupině.

Tenisový klub pořádá pravidelné nábory do tenisové školy vždy na jaře a na podzim. Pokud mají rodiče zájem o přihlášení dítěte během probíhající sezóny, mohou nás kontaktovat na e-mailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..


Hygienická pravidla:

  1. Hráči udržují v areálu kurtů odstup alespoň 2m. Zvláště si dávají pozor při parkování kol, vstupu na kurt, odchodu z kurtu a na konci zápasu si nepodávají ruce.
  2. Do odvolání hygienických opatření je nutné, aby vstup do areálu, zápas a odchod proběhly za dozoru dospělé osoby.
  3. Nelze používat toalety a šatny.
  4. Nezdržujte se v areálu pokud zrovna nehrajete tenis, nedohlížíte na zápas nebo neprovádíte brigádnickou činnost.

 

Soutěžní pravidla:

  1. Účast na zápasech do žebříčku je po dobu zvýšených hygienických opatření dobrovolná. Hráče v žebříčku na požádání přidám/odstraním.
  2. Žebříček se hraje formou vyzývání hráčů. Pokud porazí níže postavený hráč výše postaveného, vystřídají se jejich pozice v tabulce. V opačném případě pořadí zůstává.
  3. Hraje se na 1 vítězný set, za stavu 6:6 tiebreak. O prvním servisu rozhoduje kámen-nůžky-papír.

Právě probíhá oddílový miniturnaj na konci sezony 2019. Děti mohou využít posledních pěkných dní a hrát zbývající zápasy do tabulky kdykoliv se domluví. Pro přehled jsou zde zbývající zápasy v tabulce, za kterými bude následovat pavouk.
 

Na zbytek říjnových tréninků přijdou všechny děti (Lukáš) na 16:30-18:00. Poslední trénink venku proběhne ve čtvrtek 24.10. Následuje týden volna a halová sezona začíná od pondělí 4. listopadu.